Öncelikle sizi tanımak isteriz. Eda Boğatemur kimdir? 

Eda Boğatemür 25 yaşında bir Türkolog ve Türk Dili & Edebiyatı öğretmen adayıdır. Roman yazarı, Spiritüel danışman ve astrologdur.

I M G 20240406 W A0009~2Yazarlık kariyeriniz nasıl başladı? Size öncülük eden bir isim var mı? 

14 yaşımdan beridir yazıyorum. Bir öncüm yok ama takdir ettiğim birçok yazar var. Hemen hemen her edebiyat türünü okumuşumdur. Yazmak benim en büyük aşkım olabilir. Kalem, defter ikilisi beni hâlâ ilk günkü gibi heyecanlandırır. Roman, hikâye, makale, masal ve diğer türlerde çok fazla denemelerim var. Yazmak nefes almak gibi geliyor bana. Birinci kitabım Sert Koruyucu Kız yayımlandı. İkinci kitabım üzerindeki çalışmalarım devam ediyor ancak çok yakında okurlarım ile buluşacağını söyleyebilirim.

I M G 20240406 W A0007~2Sert Koruyucu Kız adlı kitabınızın ismi nereden geliyor? 

Adından da anlaşılacağı üzere zaten romanımda çok asi ve bir o kadar da koruyucu bir kız karakter var ve adı Pinhan. Pinhan Farsçada "gizli" anlamına geliyor. Olay döngüsü buradaki Pinhan ve ilk defa aşık olduğu Bulut karakteri ile devam ediyor. Benim benimseyip, çok ayrı bir köşeye koyduğum karakterdir Bulut Sayar. Okuyanların anlayabileceği bir derinliği vardır.

I M G 20240406 W A0010~2Sert Koruyucu Kız adlı kitabınızın vermek istediği mesaj nedir? 

Kitabımın vermek istediği en büyük mesaj “Ne olursa olsun kimseye güvenmemek ve hayatta çok fazla derin karanlığın olduğunu göstermek.” Aşkın zehirli ve bir o kadar da acımasız olduğunu anlatmış olabilirim. Psikolojik dram türünün günümüz edebiyatındaki yerini genişleten bir kitaptır.

I M G 20240406 W A0015Yeni çalışmalarınız nelerdir? 

AZINLIĞIN ANLAYABİLDİĞİ KADIN: SERRA TAŞKÖPRÜ AZINLIĞIN ANLAYABİLDİĞİ KADIN: SERRA TAŞKÖPRÜ

Şu an “Sert Koruyucu Kız – Karanlık” adlı kitabımı yayınlamak için düzenlemeler yapıyorum. Sonrasında da sürpriz bir bilimkurgu gelebilir.

Editör: Bizden Bil