I M G 20240409 W A0000

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Nuri Çetinkaya kimdir? 

1984 yılının eylül ayında Konya’da doğdum.7 kişilik ailenin en küçük ve tek erkek çocuğuyum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Konya’da tamamladım. 2002 yılında okul bittikten sonra baba mesleği olan tarım makina imalatına tam anlamıyla iş hayatına giriş yaptım. 2005 yılında askerlik görevimi Afganistan’da NATO askeri olarak tamamladım. 2007 yılında evlenerek aile hayatımı kurdum. Bir kızım iki oğlum vardır. İngilizce, Almanca ve Arapça bilmekteyim.

I M G 20240408 081441 241~2Tarım Makinaları İmalat ve İhracat Firması Genel Müdürü olarak hizmet veriyorsunuz. Bize mesleki çalışmalarınızı anlatır mısınız? 

Tarım makinası imalatı baba mesleği olduğu için ilkokul çağlarında tatillerde iş yerinde çırak olarak başladım. Ortaokul ve lise tatillerinde iş yerimizde çalışarak kendimi geliştirip okul bitiminde usta oldum. Ortaokulda öğrenmiş olduğum İngilizce ile 2003 yılında ilk ihracatımı gerçekleştirdim. 2007 yılında kendi ihracat firmamı kurarak şuanda 39 ülkeye ihracat yapmaktayım. Babamdan 2007 yılında genel müdürlük koltuğunu devraldım. Devraldığımız zaman 2 çeşit makine üretmekteydik. Şimdi ise zamanın gösterdiği yenilikler çerçevesinde 8 çeşit modern makine üretmekteyiz.

I M G 20240408 081443 730~2Tarım Makinaları İmalatı ve İhracat firması olarak, tarım üreticilerinin ekonomik sorunlarından nasıl etkileniyorsunuz? 

Ben bu konuyu size şu şekilde açıklamak istiyorum. Türkiye ve yurtdışı olarak ikiye ayırmak isterim. Öncelikle Türkiye’den başlayalım; artan gübre, tohum ve mazot fiyatlarından dolayı çiftçilerimizin alım gücü azalmıştır ve bu sebepten dolayı kâr oranlarımızı azaltıp ödeme kolaylığı sağlayarak çiftçilerimize katkıda bulunuyoruz. Yurtdışında ise devletlerin vermiş olduğu destekler daha kapsamlı olduğu için bu türlü ekonomik sorunlara pek rastlanmıyor.

Verdiğiniz hizmet aksadığında ne gibi zorluklar yaşanır? 

Makinelerimiz sezonluk olduğu için hizmetimizi aksattığımız zaman çiftçiler makinesiz zor bir sezon geçireceklerinden dolayı hep stoklu çalışarak bu zamana kadar hizmetimizde bir aksaklık yaşamadık.

Nuri Çetinkaya dışı günlerinde neler yapar? 

MEHTAP HİSAR'DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL MESAJI MEHTAP HİSAR'DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL MESAJI

I M G 20240408 081446 216Genellikle iş dışında ailemle vakit geçirmeyi severim. Hafta sonları ata binmeyi ve doğayla baş başa olmayı çok severim.

DİVA’NIN JÜRİ PARTNERİ ÇETİNKAYA OLDU

Nuri Bey, Bülent Ersoy ile birlikte aynı programda ana jüri üyeliği yaptınız. Mesleğinizi göz önünde bulundurursak bu alana nasıl yöneldiniz?

I M G 20240408 081902 652~2Evet Bülent Ersoy hanımefendi ile aynı programda ana jüri üyeliği yapmış bulunmaktayım. Bu programa şirketimizin reklamcısı olan 332plus firmasının sahibi Emrah Yılmaz Bey’in özel davetlisi olarak katıldım.

Yeni çalışma ve projeleriniz nelerdir? 

Yurtdışındaki farklı ülkelerdeki potansiyeli yüksek olan tarım fuarlarına katılarak daha yenilikçi, modern ve elektronik makinalar üreterek ülkeme katkı sağlamayı düşünüyorum. Ayrıca sosyal medyadaki aktifliğimizi geliştirerek daha çok kitleye ulaşmayı hedefliyorum.

MESLEKİ BAŞARISININ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Cihat DÜNDAR İmzasıyla ikincisi düzenlenen Altın Meslek ve Kariyer Ödülleri ikinci kez Bursa’da sahiplerini buldu. 7 Mart Perşembe akşamı Bursa Ördekli Kültür Merkezinde gerçekleşen geceye Türkiye’nin dört bir yanından katılım gerçekleşti. Farklı alanların temsilcilerinin buluştuğu gecede herkes kariyer yolculuğunda layık görüldüğü ödülü Özlem Acar’ın elinden aldı. Yılın Çalışmalarıyla Dikkat Çeken Kurumsal İletişim Daire Başkanı ödülünün sahibi Burcu Yıldırım Parlak oldu.

I M G 20240408 W A0005~2Yılın Çalışmalarıyla Dikkat Çeken Kurumsal İletişim Daire Başkanı ödülünün sahibi olan Burcu Yıldırım Parlak, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün de başarı simgesi oldu. Çalışmaları ile adından söz ettiren ve pek çok kadına da rol model olan ödüllü İletişim Daire Başkanı Burcu Yıldırım Parlak, sosyal medyada da ilgi gören isimlerin başında geldi. Azmi, enerjisi ve çalışmaları ile Altın Meslek & Kariyer Ödüllerinde Yılın Çalışmalarıyla Dikkat Çeken Kurumsal İletişim Daire Başkanı ödülünü alan olan Burcu Yıldırım Parlak, alanında adından söz ettirecek girişimleri ile konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.

Editör: Bizden Bil