23 Nisan hatıralarımda her zaman sevinç, mutluluk, görsel şölen, özgürlük, çocuk cıvıltısı demekti. En çok da çocuklara verilen değeri gördüğümüzde kendimizi değerli hissetmekti. Öyle güzel bir bayramdı ki hâlâ her 23 Nisan'da o coşku, mutluluk ve sevinci çocuksu duygularla yaşıyoruz. 

Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor, dünya'da çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik & Çocuk Bayramını bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz. 

Modern Kırmızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İnstagram Gönderisi 20240422 183025 0000

Nigâr Kaya Kimdir? 

Nigâr KAYA Çankırı doğumludur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Çankırı’da gördü. Şu anda hemşire olarak görev yapmaktadır. Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünü bitirdikten sonra Acil Yardım ve Afet Yönetiminden de mezun olmuştur. Halen Atatürk Üniversitesi, Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde okumaktadır. Aynı zamanda edebi romanlar ve şiir yazmakta olan Nigâr KAYA 1999 yılında evlendikten sonra Ankara ile Erzurum’da ikamet etmiş ve eşi Yüksel Kaya’nın şehadetinden sonra Çankırı’ya kesin dönüş yapmıştır.

I M G 20240422 W A0013~2TÜGŞAV (Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı) Çankırı Kadın Kolları Başkanlığı, YAZŞA-DER ( Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği ) Disiplin Kurulu üyeliği yanında YAZŞA-DER Çankırı temsilcisidir. AKSED ( Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği ) Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği gibi derneklerde üyeliği bulunmaktadır. Bunun yanında editörlük ve Fısıldayan Kalemler Dergisi’nde Başkan Yardımcısı, Editör ve Köşe Yazarıdır.

I M G 20240422 W A0006~2Türkiye’nin birçok ilini gezmiş, tarih ve edebiyat aşığı, aynı zamanda el sanatlarına karşı yoğun ilgilidir. 2023 Book Culture Art Times Gazetesi tarafından düzenlenen “Altın Kalem Ödülleri” kapsamında, drama dalında “Altın Yazar” ödülü ile Altın Meslek ve Kariyer Ödülleri’nde “Yılın En İyi Çıkış Yapan Yazarı” ödülü, 2023 yılının YAZ-ŞADER tarafından düzenlenen 2. Edebiyat Ödüllerinde Yılın En İyi Biyografi yazarı seçilmiştir ve yine 2024 yılında Altın Meslek & Kariyer Ödülleri’nde Yılın Ses Getiren En Başarılı Yazarı ödülünü almaya değer görüldü. 

I M G 20240422 W A0015~2Bir çocuk annesi olan yazarımız 2021’de iki, 2022’de bir kitabını yayınlamış ve yoğun çalışmalarının ürünü olan bir diğer eserini de 2023’de kitapseverlerin beğenisine sunmuştur. 

FARKLILIKLARI VE DELİLİKLERİ İLE KENDİNE HAS BİR İSİM SERRA TAŞKÖPRÜ FARKLILIKLARI VE DELİLİKLERİ İLE KENDİNE HAS BİR İSİM SERRA TAŞKÖPRÜ

1-Gölge Etmem (Biyografik Roman)

2- Aldatırsan Aldatırım (Kurgu Roman)

3- Kış Demi (Şiir Kitabı)

4- Vuslat-ı Şehadet

Son kitabı Tutku BATMAZ’la ortak olan Güvar adlı kitabıdır.

Editör: Bizden Bil