I M G 20240417 W A0063

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Meltem Güdemezoğlu kimdir? 

‘’Eylülde Sevmek İstedim Seni’’ ve ‘’Dilsiz Yara’’ şiir eserlerinin şairiyim. Şairliğe pandemi döneminde imza atarak daha önceden gelen birikimlerimle edebiyat – sanat camiasına Meltem olarak girdim. Sağlık Dünyası dergisi/gazetesinde, Haberton haber sitesinde, Gaziantep Time çeşitli e-gazetelerde bazı edebiyat-sanat platformlarında ve dergilerde köşe yazarlığı ve röportaj yazarlığı yapmaktayım. Edebiyat ve sanat için her türlü araştırmalar yapıyorum. 10 Haziran 1988 Gaziantep doğumluyum. Seberal Palsiliyim ama engelim hayatıma hiç engel olmadı. Mersin Çağ Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun oldum. EKPSS Türkiye 30.ncusu olarak Gaziantep Çocuk Hastanesinde Eczane memuru olarak görev yapıyorum ve ayrıca Başkent Üniversite NLP Teknikleri Yaşam Koçluğu eğitimi aldım. Hedeflerine ve hayallerine adım atmak ve ulaşmak isteyenlerine modern ve yenilikçi çalışmalara yaparak, pozitif enerjimle yol gösteriyorum.

I M G 20240417 W A0007~2

YAZARLIK BİR TERAPİDİR

Yazarlık kariyerinizde sizi en çok zorlayan an nedir? 

İlhamlı ve şair ruhlu bir yazar olarak; ilham geldikçe yazdım, yazdıkça ilham geldi. Yazarlık kariyerimde hiçbir zor anım yoktur. Nefes alıp vermek gibi bir terapidir.

I M G 20240417 W A0013Kitaplarınız ile neredeyse her kitleye hitap ediyorsunuz. Bunun sırrı nedir? 

Okurlarımın duygularına tercüman ve yaralarına merhem olabilmek büyük bir meziyettir. Her okur kendini şiirlerimde buluyor ve duygularıyla şiirlerimle dans ediyor. İçgüdüme bağlı pozitif enerjimle gelen ilhamımdır.

İmza günleriniz oldukça yoğun geçiyor. Bu yoğun ilgi size ne hissettiriyor? 

I M G 20240417 W A0011~2İMZA GÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZ YAZARI

Pek çok kitap fuarlarına katılıyorum ve imza günlerine davet ediliyorum. Apayrı duygular hissediyorum, anlatılmaz yaşanır diyebilirim…

Meltem Güdemezoğlu dışı bir gününde neler yapar? 

Keşfetmeyi sevdiğim için yurtdışına gidiyorum. Tarih kokan yerleri gezerim, doğa fotoğrafları çekerim, arada bir resim yaparım, tiyatroya ve sanat galerilerine giderim. Edebiyat ve sanatla ilgili araştırmalara devam ederim.

I M G 20240417 W A0012~2Yeni çalışmalarınız nelerdir? 

Beste çalışmalarım var yapacak müzisyen arkadaşlarım ile görüşüyoruz. 3-4 sene sonra yine yeni eser çıkarma çalışmalarına devam edeceğim. Duraklamak yok yola devam.

I M G 20240417 W A0005~2

ÜNLÜ ŞEFLE MUTFAK ÜZERİNE

Ünlü gurme ve özel şef Tebabin Talum ile sizin için konuştuk. Mesleki bilgi birikimini ve mutfak deneyimini gazetemiz ile paylaşan Tebabin Talum ile yaptığımız kısa sohbetimiz sizlerle.

I M G 20240417 W A0034~2Master Şef Tebabin Talum kimdir? 

Ben Master Chef Tebabin Talum. Baba mesleğini sürdürmek üzere çalışmalarımı yapıyor, layıkıyla yerine getirmek için çabalıyorum.

TARİHİ KURGUNUN MUCİDİ ZUHAL SAADET DİNÇ ÖDÜLÜNÜ ALDI TARİHİ KURGUNUN MUCİDİ ZUHAL SAADET DİNÇ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Verdiğiniz hizmetleri anlatır mısınız? 

Mutfağı yönetiyor, mutfakta özenle pişen yemekleri tadarak sunuma ne kadar hazır olduğuna karar veriyorum. Gurme olarak insanların damak tadına hitap etmek oldukça eğlenceli ve güzel bir meslek.

I M G 20240417 W A0044~2Mutfağa ilgisi olanlara ne tavsiye edersiniz? 

Böyle bir ilgileri varsa işin içinde olsunlar. Severek yaptıktan sonra zamanla daha da iyi olacaklar ve mutfak onlar için bir tutku haline gelecek.

Editör: Bizden Bil