Şahmaran Uluslararası Özgün Sanatçılar Grubu bu sene 5. Sergisini açtı. Sergi konusu "Anadolu Kültürü Tanrıçaları.” Grubun kurucusu ve küratör Dr. Nodira Güçsav' in yönetiminde olan grup özgün eserlerle hazırlandı. Açılışa Selçuk Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, belediye çalışanları ve çokça ziyaretçiler misafir oldu. Açılış sonrası kısa bir konferansta konu üzerine sunum yapıldı. N. Güçsav, O.A.Güçsav ve E. Gökçelik Ana Tanrıça ve toplumda kadının rolü hakkında konuştular.

I M G 20240513 W A0005~2Müzikolog Dr. Züleyha Abdullayeva rehberliğinde sergi için özel bestelenen "Ben Anadolu’yum” şarkısını koro olarak icra ettiler.

I M G 20240513 W A0007~2

Eserleri ile Sergide Yer Alan Katılımcılar: 

STALWART ACADEMY Hizmetleri İle Futbol Dünyası İçin İhtiyaç STALWART ACADEMY Hizmetleri İle Futbol Dünyası İçin İhtiyaç

Aynur Albayrak, Aziziye Atasoy Ekli, Bencem, Birce Özateş Meral, Betül Çetintaş, Demet Demirkol, Ekrem Genç, Evrim Gökçelik, Ender Kanduran, Fatma Ölçer, Giorgi Kikabidze (Gürcistan), Güler Çinay, Halil Sezgin, Hülya Kara, Hamiyet Başaran, İsmail Utku, Mahesh Badiger (Hindistan), Mustafa Partal, Mive Mametjanova (Türkmenistan), Merve Açıksöz, Nazlı Özyurtlu, Nodira Güçsav (Özbekistan) Özgün Özgüven, Selma Kır, Selma Ergün, Selda Kip, Sibel Okumuş, Sibel Ağaoğlu, Şeyma Bora, Şeyla Gülman Niyego, Şirvan Akgül, Şükran Acar, Zulfiya İbragimova (Özbekistan)

I M G 20240513 W A0001~2Şahmaran Uluslararası Özgün Sanatçılar Grubu Kurucusu ve Küratör Dr. Nodira Güçsav, ilgiyle takip edilen sergiye daire bilgiler veriyor.

I M G 20240513 W A0006Her sergi sanatçılar ve izleyiciler için bir bayramdır. Geliştirici olay ve yaratıcılık hadisesidir. Sergimizde uluslararası isimlerle birlikte yeni yetenekler de var ve hepsi ayrı ayrı güzel ve değerli.

I M G 20240513 W A0009~2Anadolu kültürü Tanrıçaları adlı sergimizden çok güzel hatıralar kalacak. Başlangıçta şahane olduğu kadar, 30 Mayıs’a dek Selçuk merkezinde, şimdiden yurtiçi ve yurtdışı sanatseverleri için ziyarete açık.

Editör: Bizden Bil