Uzun zamandır üzerinde çalıştığı Beni Linç Eder Misiniz? adlı yeni kitabını okura sunmak için gün sayan uçarı avukat Serra Taşköprü ile ilgili merak edilenler bu haberimizde. 

I M G 20240301 W A0002~2

Serra Taşköprü çirkin görünmekten korkmayan doğal biri. Sosyal medyada çizdiği çılgın ve deli profilinin altında gizli olan dahi kişiliğini kitaplarında bulacak, onu tanıdıkça kendi hayatınızdan parçalar bulduğunuz gibi toplumsal sorunlara keskin bir şekilde değindiğini de fark edeceksiniz. 

O bazen aklını oynatan bazense akılları oynatan gerçek bir kadın. Kendisini tanımak için soru sorduğumuzda şunu duyurabiliriz; aşk uğruna çektiği acılardan dolayı kaçacak bir liman aradığında hastanelere sığınmış bir delikanlı. Aynı zamanda bir hukuk kadını. Hasta hakları konusundaki tutumu ile psikiyatri hastalarının manevi avukatı. Hukuka aykırı ilişkisiyle de gündemden düşmeyen biri. Toplumun gördüğü, kabullendiği, evet, gördüğü ve kabullendiği için sessiz kaldığı gerçekleri ortaya dökerek dile getiren bir hukukçu. Delilikle dahilik arasında mekik dokuyan bir dokumacı. Deli görüntüsünün altında yatan sahiciliği göstermek için çaba sarf etmeyip, fark edilmesini deli diyenlere bırakan biri. Çünkü sisteme kafa tutan ve kafa atan çalışmalarıyla düşünceleri her zaman devam ediyor ve kendini gösteriyor. 

RUKEN ŞAHİN SEKTÖRÜN ENLERİNE DAMGA VURDU RUKEN ŞAHİN SEKTÖRÜN ENLERİNE DAMGA VURDU

SERRA TAŞKÖPRÜ YENİ KİTABINA DAVET EDİYOR

Bazı psıkiyatristlerce bipolar zannedilen oysaki aykırılığı onun kişiliği olan, uç duygularıyla ve düşünceleriyle varlığını hissettiren bir şahsiyet olan Serra Taşköprü sizi yeni kitabına davet ediyor. 

"Avukatlık bir meslektir. Avukat da hastalanır. Avukat da suç işler. Başkalarından çok kendine karşı suç işleyen bir avukat. İşlediği suçların vicdan azabını çeken ve yıllarca kendini cezalandırmış gitgelli bir avukat. İnsanların masum ölmediği, ölemediği bir dünyada linç edelim mi kendisini? Beni linç eder misiniz adlı dördüncü kitabım yakında yayında." 

Kişiliği ile dikkat çeken, tepki çeken ve yine de sıkı bir şekilde takip edilen, adeta psikiyatristleri tanı koymak için birbirleriyle yarıştıran Serra Taşköprü'yü takip ederek çalışmalarından haberdar olabilir, kitaplarıyla ilgili eleştirilerinizi iletebilirsiniz

Editör: Bizden Bil