Eğitimin önemini vurgulayan ve hissettiren çalışmaları ile dikkat çeken Funda Kurtkaya anavatan Türkiye’de de alanındaki başarısını sürdürüyor.

Image00001~3

ÖDÜLLÜ EĞİTİMCİ FUNDA KURTKAYA KİMDİR? 

Funda Kurtkaya

Görev Yeri: İzmir Aliağa Mehmet Saka İlkokulu

Ünvanı: Sınıf Öğretmeni

Görevi: Müdür Yardımcısı

Image00017Ankara Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2008 yılında mezun oldum. İş hayatıma 2008 yılında Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde başladım. Mesleğimde 16. yılımı çalışmaktayım. Öğretmenliği bir meslekten ziyade sonu olmayan bir yol olarak gördüğüm için ilk günden itibaren hep kendimi ve öğrencilerimi geliştirmeyi hedefledim. Sürekli eğitim alıyorum ve mesleğimdeki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı sisteminde kayıtlı 55 eğitimim ve bu eğitimlere ait sertifikalarım var.

Image00031~2Beş yıldır İzmir'in Aliağa ilçesindeki Mehmet Saka İlkokulu’nda Müdür Yardımcısı olarak çalışıyorum. 2019'dan beri okulumda eTwinning projeleri yürütüyorum. Şu ana kadar yedi eTwining projesi yürüttüm ve bunlardan altısıyla Avrupa Kalite Etiketi'ni kazandık.

Kurucusu olduğum ilk Etwinning projem "Doğaya Dost Dokunuşlar"da gösterdiğim başarılı çalışma, Milli Eğitim Bakanlığı, YEĞİTEK Eğitim Teknolojileri ve Projeler Daire Başkanlığı ve eTwinning Ulusal Destek Servisi'nin takdirini kazandı. Bu başarılarım nedeniyle 11-13 Ekim 2021 tarihlerinde eTwinning Azerbaycan-Türkiye Çift Taraflı İrtibat Semineri'ne davet edilen 40 öğretmenden biri oldum ve yurt dışı görevine gittim. Bakü’de eşleştiğim Azerbaycan’dan öğretmen Sakina Huseynova ile birlikte kurduğumuz "Nature’s Media" eTwining projesi, Türkiye'deki 42.000 eTwinning projesi arasında en yüksek puan alan 200 proje arasında yer aldı. Bu başarının sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı Ulusal Destek Servisi tarafından 26-28 Aralık 2022 tarihlerinde Antalya'da düzenlenen 13. Ulusal eTwinning Ulusal Konferansı'na davet edildim. Başarılarım dünya çapında da ilgi gördü. Global Education Awards kapsamında yaptığım başvuru sonucunda 30.04.2023 tarihinde Dubai'de düzenlenen törende "Yılın En İyi Müdür Yardımcısı" ödülünü aldım.

Image00003Çevre konusunda yaptığımız çalışmalar ile başvurduğum Global School Awards kapsamında "Çevre Dostu En İyi Okul" ödülüne layık görüldük ve 4 Kasım 2023'te Hindistan'ın Yeni Delhi kentinde düzenlenen ödül törenine katıldım.

5 Mayıs 2024’te Azerbaycan Bakü’de düzenlenen Global Authorship (Küresel Yazarlık) Konferansına katıldım. Projede yer alan farklı ülkelerden meslektaşlarımızla, ortak yazarlarla ve akademisyenlerle bir araya geldik. Proje aylar önce ülkelerin eşleşmesi ile başladı ve işbirliği ile kitapların beta versiyonu yazıldıktan sonra; Türkiye, Gürcistan, Hindistan, Kuveyt, SriLanka, Pakistan, Romanya ve Azerbaycan’dan katılımcılar bu konferans ile bir araya geldi. Kitabımı eşleştiğim Gürcistan’dan öğretmen Dr. Mari Kharitonashvili ile yazdım. Bir yıl tamamlandığında kitaplarımız Amazon’a yüklenecek ve online okunabilecek. Şuan bu proje devam etmektedir.

DAFNE SAĞLIKLI YAŞAM GECEDEN İKİ ÖDÜLLE AYRILDI DAFNE SAĞLIKLI YAŞAM GECEDEN İKİ ÖDÜLLE AYRILDI

Image00033~2Son olarak Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca 22-24 Mayıs 2024’te Gazi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı’nda, Bilim ve Değerlendirme Kurulunca seçilen “İstasyon Tekniğinin Türkçe Öğretiminde Okuduğunu Anlamaya Etkisi” başlıklı bildirimi sundum.

Image00021

Editör: Bizden Bil