Geçen yıl da aynı ödül töreninde 'Uluslararası En Başarılı Opera Sanatçısı' ödülüne layık görülmüş olan Dünyaca Ünlü Opera Sanatçısı Tenor Sedat Can Öztoprak, gecede şıklığı ile de tüm dikkatleri üzerinee topladı. Muhteşem ödül gecesinde birbirinden ünlü isimler ödüllerini Esin Yum ve Enes Furkan Bilgiçli'nin ellerinden aldılar.

I M G 20240330 W A0003Ünlü Tenor Sedat Can Öztoprak gecede canlı olarak seslendirdiği eserle geceye damgasını vuran isim oldu. Dünyaca Ünlü Opera Sanatçısı Tenor Sedat Can Öztoprak, kırmızı halıda Nilay Dorsa ile röportaj yaptı. Dünyaca Ünlü Opera Sanatçısı, ödülünü aldıktan sonra duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi.

"Öncelikle böylesine çok önemli bir akşamda beni 'Yılın Uluslararası En Başarılı Opera Sanatçısı' Ödülüne layık gören tüm değerli isimlere çok teşekkür etmek istiyorum. Bu, bir Türk Opera Sanatçısı için kesinlikle eşsiz bir gurur. Bugüne dek hem Yurtdışında hem de Yurtiçinde sayısız kez layık görülmüş olduğum Uluslararası ve Ulusal Ödüllerime bugün böylesine çok önemli bir Ödülle daha bir yenisini eklemiş olmak, bir Türk Opera Sanatçısı için kesinlikle gururların en büyüğü. Layık gören tüm değerli isimlere tekrardan çok teşekkür etmek istiyorum.' Şeklinde duygularını dile getirdi.

I M G 20240330 W A0013

BERKE ERSAYAR ÖDÜLÜNÜ ALDI BERKE ERSAYAR ÖDÜLÜNÜ ALDI

Türkiye'yi Dünya'da en iyi şekilde temsil etmeye devam eden Ülkemizin gururu Dünyaca Ünlü Opera Sanatçımız Tenor Sedat Can Öztoprak, ilerleyen aylarda Madrid ve Sevilla'da Resitaller vermeye de hazırlanıyor. Ayrıca bu yaz yine Dünya'nın en büyük Opera Sanat şehirlerinden olan Berlin'de, birkez daha Uluslararası Berlin Opera Festivali'nde Başrolde sahneye çıkmaya hazılanıyor. Ayrıca bu yaz yine Berlin'de Konserler de vermeye hazırlanıyor. Bugüne dek elde ettiği sayısız Uluslararası ve Ulusal muhteşem başarılarıyla Türk Opera Tarihine unutulmaz bir şekilde geçen Tenor Sedat Can Öztoprak, aynı zamanda pek çok gence de meslekte rol model olmaya, ilham kaynağı olmaya devam etmekte. Bugüne dek elde ettiği sayısız Uluslararası ve Ulusal Ödüllerle Dünya Opera Tarihinde de ilklere imza atan Tenor Sedat Can Öztoprak, genç sayılabilecek yaşına rağmen Dünya Operasında elde ettiği bütün muhteşem başarılarıyla bizlere Dünya Opera Tarihinden Mozart'ı anımsatıyor.

I M G 20240330 W A0012Bugüne kadar elde ettiği sayısız Uluslararası Ödüllere, Uluslararası Yarışma Birinciliklerine, ve Uluslararası Arenada layık görüldüğü "Türkiye'yi En İyi Temsil Eden Sanatçı" Ödülüne de ilave olarak, Türkiye'de de Türkiye'nin en önemli tüm Ödül Organizyonları tarafından ve Türkiye'nin en önemli jüri üyelerinin oylamaları sonucu bugüne dek defalarca kez layık görüldüğü 'Yılın En Başarılı Opera Sanatçısı' Ödüllerine, 'Yılın En İyi Opera Sanatçısı' Ödüllerine, 'Yılın Uluslararası Başarı Gösteren En Başarılı Opera Sanatçısı' Ödüllerine, 'Uluslararası En Başarılı Opera Sanatçısı' Ödüllerine, 'Cumhuriyetin 100.Yılına Damga Vuran En Başarılı Opera Sanatçısı' Ödüllerine, 'Uluslararası En Başarılı Tenor Sanatçısı' Ödüllerine, 'Yılın Star Opera Sanatçısı' Ödüllerine, 'Yılın Uluslararası Başarı Gösteren En İyi Opera Sanatçısı' Ödüllerine, bütün bu çok önemli tesçilli Ödüllere bugüne dek sayısız kez layık görülerek ve her seferinde de kendisi layık görülerek, Türk Opera Tarihinde bugüne dek görülmemiş düzeyde bir dominasyona imza atmış olup bir kez daha tarihe geçmiştir. Türk Opera Tarihinin zirvesindeki isim, çalışmalarına hem Yurtdışında hem de Yurtiçinde hız kesmeden devam etmektedir.

I M G 20240330 W A0010

Editör: Bizden Bil