MAKYAJ SANATÇISI OLARAK BAŞARI ELDE EDEN HATİCE ULUDAĞ ÖDÜLÜNÜ ALDI MAKYAJ SANATÇISI OLARAK BAŞARI ELDE EDEN HATİCE ULUDAĞ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Anadolu seyahati esnasında birçok memleketi yakından tanıma fırsatı bulan Nodira Güçsav, Konya, Ankara, Aksaray illerinin kültür turizm müdüriyeti ve belediye kültür bölümleriyle görüşmeye devam ediyor. Güçsav, Çumra ilçesindeki Çatalhöyük müzesini ziyaret etti ve “Hitit Su anıtı kadar eski tarihi eserlere şaşkın kaldım” dedi ve devam etti.

I M G 20240614 W A0070~2Özellikle Çatalhöyük çok dikkate değer bir manevi ve bilimsel ocak oluvereceği kesin. Çocuklarınızla mutlaka orayı ziyaret etmenizi isterim. 9 bin senenin hayret verici tarihi göz önüne serilir. Anadolu’nun dünya tarihinde ne kadar muazzam rol oynadığına şahit oluyoruz. Özbek atalarımızın dileğini yerine getirdiğim hissiyle oradan ayrılırken müdüriyetle bir sergi planladık. Her seferki gibi hem bilimsel açıklamalı konferans hem müzik eşliğinde organize etmek istiyoruz. Şahmaran Grubu kurucusu olarak sergime katılmak isteyen sanatçı arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Sırasında Konya’da birkaç sergi daha planlıyoruz. Isparta, Burdur yolculuğu ile birlikte coşkulu esintilerle Gül, Kiraz, Lavanta festivallerine katılmayı planladım. Bir de Yalvaç’daki tarih müzesinde de kent belleğinin tüm zenginliklerini koruduğuna şahit oldum. Oranın müdüriyetine de başvuru bırakarak ayrıldım. SEVGİ YOLU adındaki projem Anadolu zenginliklerini dünyaya tanıtmak, tarih ve arkeoloji alanına dikkat çekmek ve sanatçılarımızı bu konulara teşvik etmeyi amaçlıyor.

I M G 20240614 W A0073~2Şahmaran Uluslararası Özgün Sanatçılar Grubu kurulduğundan beri yanımızda olan ve kalpten manevi destek vermekte olan aktivist dostlarıma ve tüm Türkiye halkına teşekkürlerimi sunuyorum.

Editör: Bizden Bil