YENİ KİTAP YENİ HEYECAN

Son olarak “Her Kalp Bir Şehirdir” adlı kitabı ile okurlarının karşısına çıkan Eyüp Yelgen edebiyat dünyasına adını yazdıran şairler arasında yer almasını sağlayan Aşkın Seyri ve Her Kalp Bir Şehirdir adlı kitaplarıyla da kalplerde iz bırakmaya devam ediyor. Şimdilerde yeni kitabı Doğa Gözlü Kız isimli kitabının çalışmalarını sürdüren yazar uzun süre konuşulacak gibi görünüyor.

I M G 20240615 W A0016~2ÖDÜLLÜ ŞAİR’DEN KÖY OKULLARINA BÜYÜK DESTEK

7 Mart Perşembe akşamı Cihat DÜNDAR İmzasıyla sahiplerini bulan 2. Altın Meslek & Kariyer Ödüllerinde “Yılın En Başarılı Şairi” ödülünü alarak ödüllerine bir yenisini ekleyen Eyüp Yelgen bu günlerde şairmotovlog instagram hesabından takipçilerine sesleniyor.

I M G 20240321 W A00102Okurlarının ve sosyal medya kullanıcılarının yakından takip ettiği motor tutkunu Eyüp Yelgen artık yeni instagram hesabı olan Şairmotovlog ile kitapseverlere ve kitap ihtiyacı olanlara destek veriyor. Köy okullarının kitap ihtiyacına el uzatarak bu konuda duyarlı ve yardımsever olmaya da davet ediyor. Köy okullarına gönderdiği kitaplar ile eğitime katkı sağlarken gönüllerde de taht kuruyor. 

I M G 20240615 W A0014~2KİTAP SATAN HER YERDE

D&R başta olmak üzere kitap satan her yerde listelerin en çok aranan isimlerinden biri olan ve imza günlerinin vazgeçilmez yazarı haline gelen Yelgen müthiş bir sosyal sorumluluk projesi ile karşınızda. Kitap ihtiyacı olan kişi ve kurumlara çok okunan kitaplarının yan sıra kütüphanesindeki kitapları da hediye ederek destek verecek olan başarılı yazar Eyüp Yelgen'e, Şairmotovlog instagram hesabından ulaşarak kitap edinebilir veya kitap ihtiyacı olanları yönlendirebilirsiniz.

I M G 20240615 W A0013~2SOSYAL MEDYADA DA BİR NUMARA

Eserleri ile şiir sevenlerin sıkı takibinde olan ve alanında ödüllere de layık görülen motor tutkunu Eyüp Yelgen, sosyal medya paylaşımları ile beğeni topluyor. Yeni instagram hesabı Şairmotovlog'da kısa sürede binlerce takipçiye ulaşan Eyüp Yelgen paylaşımlarıyla beğeni yağmuruna tutuluyor.

EYÜP YELGEN KİMDİR? 

Çankırı ili bayram ören ilçesinin şirin bir köyünde doğdum. 9 yaşımdan bu yana şiir yazmaktayım. Amacım kitaplarımın bana maddi kazanç getirmesi değildir. Benim amacım daha çok insanlara ulaşabilmektir. Mahlasım Suskun Şairdir. İnsanlar genellikle böyle hitap ediyorlar.

Edebiyat yolculuğumda hep yanımda olan aileme, kızım Ahsen Nur’um, doğa gözlü kıza, Yayınevi sahibim Nurcan Ateş, Emine Kavakçı ve Evrensel Kültür & Sanat Derneğinin Başkanı gazeteci yazar Resul Orman hocama desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

ANADOLU’NUN GÜZELLİKLERİNİ NODİRA GÜÇSAV İLE KEŞFEDİN 
Şahmaran Uluslararası Özgün Sanatçılar Grubu olarak düzenlediği sergiler ile beğeni toplayan ve kitapları ile adından söz ettiren başarılı yazar Nodira Güçsav gezi ve kesiflerini aktardı. Anadolu seyahati esnasında birçok memleketi yakından tanıma fırsatı bulan Nodira Güçsav, Konya, Ankara, Aksaray illerinin kültür turizm müdüriyeti ve belediye kültür bölümleriyle görüşmeye devam ediyor. Güçsav, Çumra ilçesindeki Çatalhöyük müzesini ziyaret etti ve “Hitit Su anıtı kadar eski tarihi eserlere şaşkın kaldım” dedi ve devam etti. 

I M G 20240617 W A0012~2Özellikle Çatalhöyük çok dikkate değer bir manevi ve bilimsel ocak oluvereceği kesin. Çocuklarınızla mutlaka orayı ziyaret etmenizi isterim. 9 bin senenin hayret verici tarihi göz önüne serilir.  Anadolu’nun dünya tarihinde ne kadar muazzam rol oynadığına şahit oluyoruz. Özbek atalarımızın dileğini yerine getirdiğim hissiyle oradan ayrılırken müdüriyetle bir sergi planladık. Her seferki gibi hem bilimsel açıklamalı konferans hem müzik eşliğinde organize etmek istiyoruz. Şahmaran Grubu kurucusu olarak sergime katılmak isteyen sanatçı arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Sırasında Konya’da birkaç sergi daha planlıyoruz. Isparta, Burdur yolculuğu ile birlikte coşkulu esintilerle Gül, Kiraz, Lavanta festivallerine katılmayı planladım. Bir de Yalvaç’daki tarih  müzesinde de kent belleğinin tüm zenginliklerini koruduğuna şahit oldum. Oranın müdüriyetine de başvuru bırakarak ayrıldım. SEVGİ YOLU adındaki projem Anadolu zenginliklerini dünyaya tanıtmak, tarih ve arkeoloji alanına dikkat çekmek ve sanatçılarımızı bu konulara teşvik etmeyi amaçlıyor.

ÖDÜLLÜ YAZARIN BİLGİ DOLU YAZILARI ORTAK KİTAPTA ÖDÜLLÜ YAZARIN BİLGİ DOLU YAZILARI ORTAK KİTAPTA

Şahmaran Uluslararası Özgün Sanatçılar Grubu kurulduğundan beri yanımızda olan ve kalpten manevi destek vermekte olan aktivist dostlarıma ve tüm Türkiye halkına teşekkürlerimi sunuyorum.

Editör: Bizden Bil