Yaratıcı insanların dönem dönem yaşadığı yalnızlığa değinen Nodira Güçsav, yaratıcı kimliği olan kişileri bir araya getirmenin önemine değindi. Yaratıcı insanı tanıtmak için elimden geleni yapıyorum, dedi. 

ZEHRA KAHRAMAN SEKTÖRÜN ENLERİ GECESİNE RENK KATTI ZEHRA KAHRAMAN SEKTÖRÜN ENLERİ GECESİNE RENK KATTI

I M G 20240320 W A0031~2

Aynı anda, sergi ve atölyelerini gezmeye gelen insanlardan da öğrendikleri çok şey olduğunu dile getiren Nodira Güçsav, amacının daha farklı psikoloji ve düşünce yapısı olan insanları bir araya getirme amacı taşıdığını söyledi. 

I M G 20240320 W A0029

Bu seneki projelerini farklı dünyaları olan, özgün, yaratıcı sanatçıları, halkın arasındaki yetenekleri bulma, değişim ve dönüşüm konularını açığa çıkaran ulusal ve uluslararası etkinlikler yönünde devam edeceğini açıkladı. Kendi kişisel sergisine de hazırlanmakta olan Dr. Nodira Güçsav, ilk İzmir ve İstanbul da, sonra yurt dışında son 20 senelik eserlerini bir araya getirmeye niyetli olduğunu söyledi. Nodira Güçsav, frekansı birbirine uyan isimleri galeri salonlarında buluşturmaya hazırlanıyor. 

I M G 20240320 W A0030

Türk, Özbek ve Rus dilinde birçok makale ve şiirleri olup, 7 farklı eseri de kitap satan her yerde bulunan Güçsav, 

Roket, Ormfantastik ve Sürrreal edebiyat dergilerinde yazıları yayınlanırken bir yandan da yazarlık kariyerindeki çalışmalarına devam ediyor. Bilimkurgu romanı üzerine yoğunlaştığını dile getirerek yeni kitap müjdesi veren Nodira Güçsav'dan anlamlı davet: 

"Selçuk Kent belleği müzesindeki 'Anadolu kültürü Tanrıçaları' adlı karma sergimize davetlisiniz.. İstanbul'da bu sene 'Ruhun Yağmuru' adlı sergimde görüşmek üzere."

Editör: Bizden Bil